LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
aktualnosci artysci multimedia #sklep tloczenie media zespoly prezent ofirmie kontakt praca
artyści
artyści
HURT
Hurt powstał już w 1992 roku. Od tamtego czasu zespół wydał kilka płyt, ale prawdziwym sukcesem była dopiera płyta "Czat", którą promowłay m.in. utwory:Załoga G; Mary Czary; czy Sam, Sama, Sami. Po wydaniu tej płyty zespół zagrał bardzo dużą ilość koncertów, z czego większość z zespołem Happy Sad.
Początkowo funkcjonował jako luźny projekt o charakterze towarzysko rozrywkowym. Na tym etapie najważniejszym koncertem był dla zespołu udział w pierwszym „Przystanku Woodstock” 1995 zorganizowanym przez Jurka Owsiaka i WOŚP. Piosenka Serki dietetyczne znalazła sie na ścieżce dzwiekowej do filmu „Autoportret z Kochanką” Radosława Piwowarskiego.

W maju 1999 roku ukazała się pierwsza płyta Hurtu pod tytułem "Musisz to kupić" z gościnnym udziałem między innymi Mateusza Pospieszalskiego (Voo Voo. Płytę promował singiel „Na skos”. Po ukazaniu się "Musisz to kupić" skład zespołu został wzbogacony o perkusję(HURT grał do tej pory z automatem perkusyjnym) i gramofony (DJ Pudło "SKALPEL"). W październiku 2000 roku ukazała się druga płyta zespołu pt."Dokładny Czas". W 2003 roku ukazała się kompaktowa reedycja dwóch pierwszych kaset zespołu na CD pt. "Babilon” i „Serki Dietetyczne" (nakładem Rockers Publishing). Jesienią 2003 zespół zawiesił działalność.

Już po kilku miesiącach grupa w nowym składzie podejmuje ponownie działalność. W 2004 roku podczas dwóch dwutygodniowych sesji we wrocławskim studiu nagraniowym "Fonoplastikon" powstaje nowy studyjny materiał zespołu. W sesjach nagraniowych biorą gościnny udział zaprzyjaźnieni z zespołem muzycy: Wojtek Karel, Andrzej "Gienia" Markowski i Patrycja Hefczyńska (Oszibarack, Husky). W grudniu 2004 na zaproszenie zespołu Pidżama Porno Maciek Kurowicki bierze udział w 3 urodzinowych koncertach tego zespołu (pozostali goście to: Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski, Jarek Janiszewski).

W styczniu 2005 powstaje teledysk do piosenki "Mary Czary" zapowiadający nową płytę HURT „Czat” (Luna Music), której premiera odbyła się 16 kwietnia 2005. Płyta promowana była kilkoma singlami jeden z nich "Załoga G" okazał się być ogólnopolskim przebojem, już po 3 tygodniach obecności na "Liście Trójki" piosenka znalazła na pierwszym miejscu. Teledysk do ”Załogi G”otrzymał specjalna nagrodą podczas festiwalu Yach Film w Gdyni w 2007. Promując płytę „Czat” zespół zagrał 130 koncertów na terenie całego kraju, był obecny na wielkich plenerowych koncertach (OFF Festiwal, Jarocin 2006, Hunterfest) i w małych klubach. Odbył też wspólnie z zespołem Happysad spektakularną 24 koncertową trasę koncertową (Trasa2006).

Producentem najnowszej płyty Hurt „Nowy początek” jest Agim Dzeljilji stojący od strony producenckiej za płytami zespołów NOT i Nina Stiller oraz swojej macierzystej formacji Oszibarack.


Gościnnie na płycie pojawili się:
Tomek Dogiel - bas (Oszibarack),
Sławomir Leniart „Dżabi”- gitara(Agresiwa 69),
Marcin Bors - bas,
Dawid Harlender - conga.
http://luna.pl/index.php?sklep,album,118


płytyCopyright © 2020 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski