LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
aktualnosci artysci multimedia #sklep tloczenie media zespoly prezent ofirmie kontakt praca
artyści
artyści
MAREK DŁUGOSZ
Urodził się i mieszka we Wrocławiu. Ukończył PSM II st., w klasie gitary Jana Prochownika. Gra zróżnicowany stylistycznie program, na który składają się zarówno utwory z klasycznego gitarowego repertuaru, jak i kompozycje graniczące z jazzem i flamenco.
W 1998r. rozpoczął studia w klasie gitary Konrada Raggossinga w Uniwersitat fur Music w Wiedniu, gdzie pracuje pod kierunkiem Aleksandra Swete.
W 1996r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia we Wrocławiu w klasie Jana Prochownika, uczył się również u Zbigniewa Szporki i Marka Zielińskiego. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych pedagogów i wirtuozów gitary klasycznej (należą do nich m.in. Roberto Aussel, Jorge Cardoso, Josef Eotvos, Leszek Potasiński, Jorge Morel, Joaquin Clerch, Zoran Dukić) brał również udział w warsztatach jazzowych i flamenco.
Odniósł znaczne sukcesy na międzynarodowych konkursach gitarowych. W IX Gdańskich Spotkaniach Gitarzystów, włączonych w obchody 1000-lecia miasta Gdańska zdobył II nagrodę (I nie przyznano), w 1998r. został laureatem III nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Simone Salmaso w Viareggio (Włochy).
Przez 6 lat prowadził klasę gitary w Prywatnym Ognisku Muzycznym Etiuda we Wrocławiu.

Ponadto pisał artykuły do prasy muzycznej (współpracował z ogólnopolskimi czasopismami poświęconymi gitarze), jak również organizował imprezy gitarowe (kierował cyklem koncertów Magia Strun). Dużo koncertował solo i w duecie z Kamilem Bartnikiem. Współpracował również z zespołem flamenco, kwartetem smyczkowym oraz orkiestrą PSM II st. we Wrocławiu.Marek Długosz zmarł 7 maja 2010.

płytyCopyright © 2020 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski