LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
aktualnosci artysci multimedia #sklep tloczenie media zespoly prezent ofirmie kontakt praca
artyści
artyści
BRUNO SCHULZ
Określenie zespołu Bruno Schulz klasyczną bohemą artystyczną nie byłoby określeniem na wyrost. Członkowie tej formacji parają się uprawianiem sztuki na różnych polach, studiując też różne kierunki na artystycznych uczelniach (ASP, Filmówka) Krakowa i Łodzi i Kielc.
Muzyka zespołu osadzona w obszarach szeroko pojętego rocka, choć ubrana w szaty piosenek, zdradza tendencję do skłonności improwizacyjnych i wykraczania poza najpospolitsze formy konstruowania utworów.
Z dość spójnej płyty wybija się kilka perełek, takich jak m.in:
- Gdy więdną kwiaty – pierwszy singiel, do którego teledysk swą premierę będzie miał jeszcze w lutym,
- Dziewczynka z Bałut – ballada do której tekst napisał mieszkający w łodzi wokalista.
- Dzisiaj spotkam Cię – jedna z piosenek, które zdają się być bardziej bezpośrednio inspirowane literaturą Bruno Schulza
- Świat beze mnie - zdecydowanie rockowy z mocnym przesłaniem intymnym
- Pi i Sigma – popowy w harmonii, ale silnie alternatywny w aranżu


Nad całością płyty zdaje się unosić duch Bruno Schulza. Nie jest to efekt dosłownych odniesień do jego prozy (z tym na płycie mamy do czynienia nader rzadko), ale raczej poruszania się w poetyce z jednej strony czasem onirycznej, z drugiej dotykającej emocji wywoływanych przez takie stany jak niespełnienie, niepokój rozczarowanie, czy wreszcie nadzieja.

Zgodę na nazwę zespołu – wyraził ostatni żyjący członek rodziny Bruno Schulza
Premiera ich pierwszej płyty - 12 03 2006

płytyCopyright © 2020 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski