LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
aktualnosci artysci multimedia #sklep tloczenie media zespoly prezent ofirmie kontakt praca
artyści
artyści
KATARZYNA GRONIEC
Aktorka i piosenkarka, uchodzi na jedną z najbardziej niezależnych artystek polskiej sceny muzycznej. Anka z musicalu "Metro", laureatka Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, aktorka Teatru Buffo, a obecnie Teatru Ateneum.
Urodziła się w Zabrzu, 22 lutego 1972. Już od czasów szkolnych sukcesy nie omijały jej sukcesy. W 1988 została laureatką głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów’88 w Poznaniu. W 1991 odbyła się premiera musicalu „Metro”, w którym była odtwórczynią głównej roli - Anki (do dziś przez wielu utożsamiana z tą postacią). Kilka lat później (1997) zdobyła nagrodę Grand Prix i nagrodę dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2000 roku wybrała drogę kariery solowej. Zaowocowało to pracą z Grzegorzem Ciechowskim (Republika) i wydaniem płyty "Mężczyźni". Następnie ukazały się albumy "Poste Restante" (nagroda "Fryderyka") i dwupłytowa "Emigrantka". Najnowsza płyta to już autorski projekt wraz z Piotrem Dziubkiem - "Przypadki", promowany singlami "Będę z Tobą" i „Poniedziałek”. Osobną sferą jej działalności artystycznej są role w przedstawieniach teatralnych (np. "Trzy razy Piaf" w Teatrze Ateneum) oraz filmach (np."Wrota Europy").

płytyCopyright © 2020 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski