LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
aktualnosci artysci multimedia #sklep tloczenie media zespoly prezent ofirmie kontakt praca
artyści
artyści
DZIECIUFF SQUAD
Formacja ta założona przez Tomka Jankowskiego powstała nie tylko z myślą o młodych ludziach, ale przede wszystkim przy ich udziale.
Tomek „Rass Tomi” Jankowski – na co dzień muzyk, jak sam mówi, z zawodu i przede wszystkim zamiłowania. Oprócz pracy w szkole jako nauczyciel, swoje pasje realizuje także w innych projektach. Jest liderem jarocińskiej formacji reggae Za Zu Zi, z którą od ponad 6 lat pojawia się na scenach nie tylko krajowych, ale także zagranicznych. Zespół ma na swoim koncie wydaną własnym sumptem płytę „Party” (2003) oraz udział w kilku składankach takich jak: „Regg’ In Europe” (2004) wydanej przez francuską firmę Production Speciales i dostępnej w kilku krajach europejskich, „Skokami ku wolności” (2005) oraz „Młode lwy polskiego reggae” (2006). Ta ostatnia to wydawnictwo dołączone do kwartalnika „Free Colours” poświęconego muzyce reggae.


Projekt Dzieciuff Squad to jego kolejne muzyczne oblicze, które ujawnił gdy zauważył, że w podręcznikach brak ciekawych pozycji do śpiewania. Cofając się w czasie i bazując na sprawdzonych hitach ze swojego dzieciństwa (Fasolki, Majka Jeżowska, Dyskoteka Pana Jacka, Małe Voo Voo), pomyślał o stworzeniu własnych, autorskich piosenek. Widząc ciepłą i żywą reakcję swoich uczniów na te kompozycje, postanowił pisać dalej - tak najkrócej można przedstawić genezę powstania Rass Tomi & Dzieciuff Squad i ich debiutanckiego albumu "Pokręciło się".

Zobacz też:
http://www.edziecko.pl/zakupy/1,79394,4777239.html
http://luna.pl/index.php?sklep,album,163


płytyCopyright © 2020 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski