LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
aktualnosci artysci multimedia #sklep tloczenie media zespoly prezent ofirmie kontakt praca
artyści
artyści
OKTOICH
Chór męski „Oktoich” jest pierwszym chórem, który oprócz działalności stricte kościelnej, rozpoczął także koncertową. Związane to było z oczekiwaniami i potrzebą ukazywania wschodniej - prawosławnej kultury i duchowości.

Repertuar chóru stanowią w większości hymny, teksty liturgiczne i ich muzyka w tradycji słowiańskiej- Bułgarii, Serbii, Rusi Kijowskiej, Polski Jagiellonów, Ukrainy i Rosji, a także w jęz. greckim - z kręgu tradycji bizantyjskiej i kilka hymnów Cerkwi Gruzińskiej.

Zespół złożony z 10 śpiewaków – wciąż czerpie swoje umiejętności z wszech obecnej muzyki wokalnej podczas nabożeństw w cerkwi; poznawanie i obcowanie z tą wielką spuścizną Wschodniego Kościoła- jest także doświadczeniem ekumenicznym; bowiem chórze śpiewają również katolicy.

Od pierwszych lat istnienia chór spotkał się z dużym zainteresowaniem i aplauzem dla swojej działalności, tak Kościoła jak i środowisk świeckich, które to wciąż zapraszają „ Oktoich” do uświetnienia swych uroczystości.

W ciągu prawie 15 lat, chór nagrał ok.10 pozycji fonograficznych, a także kilka programów Telewizji Polskiej, Czeskiej, Rosyjskiej i Niemieckiej.

Wśród tych setek koncertów danych przez chór(ok.500 ) w Kraju
i Zagranicą - warto wymienić kilka ważniejszych miejsc:

Międzynarodowy Festiwal Muzyki cerkiewnej w Hajnówce:

-I i II miejsce; 1992,1994;
Międzynarodowy Festiwal Kunsztu Śpiewu Diakońskiego w Moskwie

- nagroda specjalna (1997);

3-krotnie Festiwal „Gaude Mater” w Częstochowie;

3-krotnie Festiwal Chopinowski w Dusznikach;

15-krotne Koncerty w Katedrze Berlińskiej;
Zamek Królewski w Warszawie 1998 r.

3 -krotne Koncerty Adwentowe w Filharmonii Monachijskiej

Festiwal Kultury Polskiej
„Europalia - Promocja Wrocławia” w Brukseli – 2000 r.

Festiwal de Musique Sacree de Liguge – Francja 2001 r.

Festiwal Kultury Polskiej w Rosji - Moskwa 2002 r.

Dni Kultury - Instytut Polski i Stowarzyszenie Chopinowskie w Londynie
w 2004 r.

Międzynarodowy Wiosenny Festiwal w Budapeszcie 2005 r.
Sympatycznym epizodem w działalności chóru był kontakt nawiązany z zespołem przez „Golec uOrkiestra”, co zaowocowało wspólnym programem TV „Stacja Milówka’” i wspólnymi koncertami.

W roku 2004 chór został uhonorowany Ogólnopolską nagrodą im. św. Brata Alberta – za całokształt działalności kulturalno-charytatywno- ekumenicznej.


też:
http://luna.pl/index.php?sklep,album,169


płytyCopyright © 2020 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski