LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
aktualnosci artysci multimedia #sklep tloczenie media zespoly prezent ofirmie kontakt praca
artyści
artyści
HOODOO BAND
Zespół istnieje od 2006 roku, ale dopiero niedawno uformował się jego ostateczny skład. HooDoo Band stylistycznie prezentuje zupełnie nowe podejście do muzyki, w którym nietrudno dostrzec bluesowe korzenie. Słychać je chociażby w śpiewie wokalisty - Tomasza Nitribitta, którego wokalnie wspierają Patrycja Łacina-Miarka (aktorka wrocławskiego teatru Lalek) i zwyciężczyni pierwszej edycji Idola - Alicja Janosz.

Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu – „Hoodoo Man Blues“. Zespół założyli trzej przyjaciele: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasz Nitribitt, co było wynikiem częstych koncertów podczas wrocławskich jam sessions.

HooDoo ma na swoim koncie występy na największych festiwalach okołobluesowych w kraju: Rawa Blues, Jimmiway Blues festiwal, Jesień z Bluesem oraz na festivalach zagranicznych: w Dreźnie, Zittau, Sumperk i we Lwowie.

Muzycy z zespołu HooDoo Band mogą się poszczycić wspólpracą z takimi atrystami jak m.in. Carlos Johnson, L.U.C., Wojciech Karolak, Leszek Cichoński, Jurek Styczyński, Sebastian Riedel.

W styczniu 2010 nakładem Luna Music ukazał się debiutancki, dwupłytowy krążek zespołu zatytułowany "HooDoo Band". Po kilku miesiącach sprzedaży osiągnął status "złotej płyty".

W skład grupy wchodzą:
Tomasz Nitribitt (voc/harp) – charyzmatyczny wokalista i harmonijkarz, z niepowtarzalną barwą głosu, odkryty przez Jacka Barana. Przed wstąpieniem do grupy, był członkiem formacji Sofa. W Hoodoo jest autorem tekstów i współautorem większości kompozycji. W wolnych chwilach student filologii klasycznej.

Alicja Janosz (voc) – zwyciężczyni pierwszej edycji polskiego „Idola“. Już jako dziecko występowała w musicalu „Piotruś Pan“ w teatrze muzycznym „Roma“. Jest laureatką „Szansy na sukces“ z udziałem Kayah, a obecnie (po kilkuletniej przerwie na poszukiwanie własnej drogi muzycznej) pracuje nad solowym albumem, na którym będzie można usłyszeć również muzyków z Hoodoo Band.

Patrycja Łacina-Miarka (voc) – od 2003 roku aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek. Absolwentka Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i Szkoły Wokalnej w Poznaniu. Jako aktorka ma na koncie liczne role teatralne, wółpracowala z Janem Peszkiem, Krzysztofem Kolbergerem, Joanna Szczepkowską...

Krzysztof Borowicz (keyb) – ukończył średnią Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, w klasie fortepianu. Obecnie jest studentem na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie fortepianu. Jest pasjonatem technik studyjnych, aranżacji oraz kompozycji. Jest również członkiem grupy „The Crackers“.

Bartek Miarka (guitar) – gitarzysta poszukujący infspiracji głównie w bluesie, rocku, soulu i jazzie oraz w muzyce etnicznej. Jego najwięksi idole to Eric Clapton, Albert Collins, Albert King, BB King, Steve Ray Vaughan, Cream, Pink Floyd, Roger Watters i Derek Trucks Band. Pierwszy zespół w którym grał to "59-700", który Bartek założył ze swoimi kolegami z rodzinnego miasta. Obecnie ma na swoim koncie wiele koncertów z takimi muzykami jak Carlos Johnson, Jurek Styczyński, Sebastian Riedel, Anika, Natural Dread Killaz, Alicja Janosz czy Hoodoo Band, którego jest współzałożycielem.

Andrzej Stagraczyński (bass guitar) – basista od wielu lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Brał udział w wielu koncertach i nagraniach w kraju i zagranicą. Obecnie, oprócz zespołu HooDoo Band, gra w zespole Stare Dobre Małżeństwo.

Bartosz „Mr Shuffle” Niebielecki (drums) – współzałożyciel grupy, kompozytor, a przede wszystkim producent albumu. Młody perkusista, który swój pierwszy koncert zagrał, mając 12 lat. Ma na swoim koncie współpracę z gwiazdą bluesa z Chicago Carlosem Johnsonem, a także wiele koncertów zagranych z Wojtkiem Karolakiem, Leszkiem Cichońskim, Anthymosem Apostolisem, Robertem Szewczugą i Jackiem Baranem. Obecnie, poza HooDoo gra również w J.J.Band, The Crackers oraz z L.U.C.iem.


HooDoo Band na Myspace:
www.myspace.com/hoodooband


płytyCopyright © 2020 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski