LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
aktualnosci artysci multimedia #sklep tloczenie media zespoly prezent ofirmie kontakt praca
artyści
artyści
JADWIGA KUTA
Jadwiga Kuta pracuje w zawodzie aktora już ponad 25 lat, czuje się wyśmienicie w rolach komediowych jak również dramatycznych. Jest osobowością nietuzinkową - roześmianą, kabaretową i ten właśnie rodzaj repertuaru jest jej udziałem.
Piosenką aktorką zainteresowała się już na studiach i ta miłość towarzyszy jej do dziś, bo jak mówi: Świat piosenki może być bezkarnie prawdziwy. Decydując się na taki repertuar, chciałam ukazać to, co we mnie delikatne, kobiece, niespodziewane, wrażliwsze niż do tej pory. Jestem aktorką „wygraną” i nie jest to krzyk zawodowy, tylko wielka przyjemność.

Wspólnie z mężem stworzyła Teatr Nasz, gdzie prezentuje m.in. spektakl pt.: "Pamiętajcie o Nagrodach". Znakomicie interpretuje w nim wcześniej nagradzane w piętnastoletniej historii Przeglądu Piosenki. Spektakl transmitowany przez 2 Program TVP doczekał się kilku emisji, a w TV Polonia został uznany przez widzów za najlepszy w owym czasie program rozrywkowy.

Do działań wydawniczych zmotywowały ją reakcje i namowy publiczności. Płyta Pastelowa to jej wyraz szacunku dla ogromnej rzeszy ludzi, którzy odwiedzają progi Teatru i zostawiają tam kawałek siebie. Artystka przyznaje, że to taki mój kawałek za ich. To płyta babska, do słuchania w samochodzie, pomiędzy jednym, drugim, a trzecim miejscem pracy. To płyta - chwila, na identyfikację zdarzeń w kobiecych światach - nie tak bardzo przecież od siebie różnych. To jest właśnie zadziwiające, że tak jesteśmy do siebie podobne…

Działalność Jadwigi Kuty jest doceniana nie tylko przez publiczność, ale i media:

„Teatr Nasz zachwalali Wojciech Młynarski, Krystyna Czubówna i Cezary Harasimowicz.
Ale chyba najlepszą recenzją jest sukces artystyczny i komercyjny. I widzowie którzy chwalą Kutów”.
/ Puls Biznesu, Wojciech Chmielarz, Nasz Teatr, maj 2007 /

„Kraina dobrego humoru państwa Kutów to dowód, że można wszystko i wszędzie.
W górach postawili dom i teatr. A gdy po występach w Ameryce zapytano ich, czy wrócą do Polski, odpowiedzieli piosenką. Ich Ameryka jest … w Michałowicach”.
/ Za miastem, Bożena Sobiech, Miłość i Teatr w Karkonoszach, lipiec 2007/

Oficjalna strona Teatru Naszego:

http://teatrnasz.pl/tn/


płytyCopyright © 2020 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski