LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
aktualności
Dodano: 2018.03.16
„Punkty zwrotne” – nowa płyta Joanny Vorbrodt od 16 marca.
Po 5 latach od ukazania się debiutanckiej płyty "Nie ma przypadków", nowym albumem powraca Joanna Vorbrodt. Wydawnictwo zatytułowane "Punkty zwrotne" ukaże się 16 marca nakładem LUNA MUSIC. Album przynosi prawie 70 minut muzyki i udowadnia, że fonograficzny debiut był dopiero zaproszeniem do świata artystki.
Na płycie znalazło się 13 utworów oraz 3 muzyczne miniatury. Tworząca wspólnie z mężem na warszawskim Tarchominie artystka jest autorką i kompozytorką wszystkich utworów. Wyjątek stanowi zamieszczona na płycie poruszająca wersja "Listu do M." Dżemu.

Podobnie jak debiutancki album, płytę "Punkty zwrotne" wypełniają alternatywne dźwięki i intrygujące, oryginalne teksty. Nowy album zaskakuje jednak rozbudowanymi aranżacjami, wielopiętrowymi partiami gitar i brawurowymi solówkami. Podana w wysmakowany sposób elektronika w połączeniu z poetyckimi tekstami, w których nie sposób nie dostrzec fascynacji kosmosem, tworzy niezwykły klimat.

Album zawiera również książeczkę z wierszami artystki, bo w twórczości Joanny Vorbrodt poezja zajmuje ważne miejsce od zawsze. Publikowała m.in. w Poezji Dzisiaj, Kwartalniku AKCENT, Migotaniach i Przejaśnieniach, Portrecie, Magazynie Materiałów Literackich CEGŁA, Gazecie Kulturalnej, Akancie, kwartalniku kulturalnym OBOK, Arkuszach Literackich i innych. W 2017 roku jej wiersze ukazały się w Antologii 46. Warszawskiej Jesieni Poezji.
"Punkty zwrotne" to kontynuacja zapoczątkowanej albumem "Nie ma przypadków" podróży w świat autorki. Momentami tajemniczy, czasami nieco mroczny, ale z pewnością fascynujący. Ci, którzy z jej twórczością zetkną się po raz pierwszy, czeka frapująca podróż w nieznane. Słuchacze znający poprzedni album z pewnością będą chcieli - jak powiedział Piotr Kaczkowski zapowiadając utwór "Zagraj osła" - "zatrzymać jeszcze w uszach te dźwięki na troszkę".

===

Joanna Vorbrodt. Choć śpiewa od zawsze, jej fonograficzny debiut przypadł na rok 2011, kiedy na przygotowanej przez Piotra Kaczkowskiego płycie prezentującej młodych artystów „Minimax.pl 6” zaprezentowała utwór pt. „Obudź się. Warszawa”. Sukcesy odnosiła jednak już wcześniej – w 2009 roku jej piosenka „Nie jestem online” po trzytygodniowym okupowaniu czołowego miejsca, zajęła drugie miejsce w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu Polskiego Radia „Przebojem na antenę 2009”. Jej pierwszy autorski album "Nie ma przypadków" ukazał się 4 lutego 2013. Znalazły się na nim dobrze znane słuchaczom radiowej Trójki utwory takie jak m.in.: „Idą górniki drogą”, „Odnajdziesz mnie tam”, „Pomyśl o mnie czasem”, „5.48 Magiczna godzina powrotów” czy „Znaki”. Jest również założycielką i wokalistką zespołu Honey Bunny, z którym prezentuje własne interpretacje utworów innych wykonawców.
Joanna Vorbrodt nie lubi szufladkowania. Jak sama o sobie mówi: "Obserwuję rzeczywistość, piszę teksty i komponuję na warszawskim Tarchominie, śpiewam… lecz w duchu chyba jestem perkusistką, ponieważ jak każdy muzyk grający na tym instrumencie, mówię raczej niewiele”.

Opracowanie graficzne: Michał Rzecznik

recenzjeCopyright © 2019 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski