LUNA music - wydawnictwo muzyczne - fonografia, wydawnictwo, wytwórnia, niezależne wydawnictwo muzyczne płyty CD, płyty kompaktowe, kasety magnetofonowe, DVD, single, teledyski, gatunki muzyczne, rock, pop, klubowa muzyka, hip-hop, piosenka poetycka, piosenka aktorska, jazz, muzyka poważna, bajki, piosenki dla dzieci, elektroniczna muzyka, materiał muzyczny, steczkowska, kazik, staszewski, cave, nick, kurt, weill
Luna.pl
recenzje
Dodano: 2012.06.21
Instytut - bezpretensjonalna melodyka w kanonach indie rocka
Po wydaniu kilku singli i sukcesach na scenach festiwalowych (Opole, FAMA, Wrock), wrocławski Instytut 28 maja 2012 roku oddaje słuchaczom swój pierwszy duży album „Ludzie i miejsca”. To dobra płyta, która trzyma poziom przez całe 50 minut i jednocześnie udowadnia, że ten utalentowany zespół osiągnął pełną twórczą dojrzałość.

Melodyjny indie rock Instytutu na szczęście nie jest zbyt przesłodzony – słychać tu bowiem echa post-punkowych klasyków, umiejętnie i nie nazbyt natrętnie nasycone przebojowością charakterystyczną dla ikon brit-popu.

Pierwszym singlem jest otwierająca album „Machina”, ale równie łatwo wpadają w ucho następujące po niej zadziorne „Śmierć frajerom” czy „Urodziny”. Jest tu zresztą także kilka innych utworów świetnie nadających się na radiowe hity.

Niebagatelną rolę pełnią teksty – inteligentne i ukazujące w krzywym zwierciadle naszą rzeczywistość w jej wielu odsłonach. W swoich obserwacjach Adasik zwraca uwagę na świat szołbiznesu (Machina), śpiewa o zagubionym pokoleniu trzydziestoparolatków (Urodziny, Śmierć frajerom, Dla potłuczonych, Nożownicza), czy o samotności w tłumie powierzchownych, klubo-kawiarnianych znajomości (Lili, 78). Doskonale pasuje do tego przekazu aksamitna barwa głosu Wojtka kontrastująca z jego nieco zawadiacką manierą wokalną.

Jeśli brakuje Wam ostatnio na krajowym rynku świeżej i bezpretensjonalnej melodyki, zgrabnie osadzonej w kanonach gitarowego indie-rocka śmiało sięgajcie po Instytut.
http://megazin.megatotal.pl/?p=10918

recenzjeCopyright © 2019 Luna Music Wszystkie prawa zastrzeżone
code: Arek'jach'Chodorowski